Kooki ka

Väike galerii vahepeal valminud tortidest, mis veel blogisse jõudnud ei ole.

Selle porgandikoogi tegin suvel enda sünnipäevaks. Koosnes põhiliselt mandlijahust, kreeka pähklitest ja porganditest, vahele panin mascarponekreemi. 🙂

C. sünnipäeval oli 2 torti. Kõigepealt selline tilluke, millega ta hommikul üles laulsin ja millelt sai küünlad ära puhuda:

Ja siis selline pirakas, mis söödi sõpradega ära Escape-ruumis sünnipäeva tähistades.

Jah, lapsuke on juba 16! Panen siia tortide vahele ka rõõmsa sünnipäevaseltskonna (pildilt on puudu üks poiss, kes jäi hiljaks).

Mangotort on viimasel ajal üldse olnud kõige populaarsem valik, tõugates troonilt pikaajalise lemmiku – sidrunitordi. Kolleegi isa juubelitordi kaunistamisel kasutasin esmakordselt sellist vitraaźitehnikat. Śokolaad toimis raamina väga hästi, jäin tulemusega rahule:

Veel üks mangotort, seekord kahasse vaarikaga:

Soome 100. aastapäevaks teemakohane kohupiimatort Soome kolleegidele:

Taas üks jalgpalliteemaline tort Raffaello kommidega.

Üldiselt mu südametunnistus suhkrumassist kattega torte teha ei luba. 🙂 Liiga ebatervislik. Kui üldse mingit massiivset katet teha, siis olen eelistanud martsipani, kuigi ka seda pigem väldiksin.  Samas tuleb tunnistada, et tehniliselt on suhkrumassiga töötamine puhas lust ja rõõm. See on nii plastiline ja hästi vormitav materjal, et sisemine kunstnik saab vabalt möllata. Erinevalt martsipanist suhkrumass töö käigus ei mõrane ega kuiva.

Seega olen aeg-ajalt ka suhkrumassist midagi teinud, kui mõnel tellijal on huvitav mõte, mille teostamine tundub toreda ettevõtmisena. Nagu nüüdki. Leedulanna, kellele eelmisel aastal tegin pandakaru, mis ka siin blogis üleval on, tahtis sel aastal tütre sünnipäevaks ükssarvikut. Nikerdasin tordi valmis mulle saadetud foto järgi, sarve toorikuna kasutasin vahvlituutut. Sarve pakkisin siiski eraldi karbiga kaasa, et see transpordi ajal ümber ei vajuks. Nii et päris lõplikust tulemusest ma pilti teha ei saanudki, aga siin nad on, Ükssarvik ja tema sarv:

Viimast torti oli väga suur rõõm teha. Metsatort “Anastassia” raaamatusarja ainetel. 🙂

Kolleegilt sain fotosessiooni ajaks laenata ka sellise ägeda kasepuust aluse:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s